היריון

במבט ראשון, מרבית האנשים אינם רואים את הקשר בין כירופרקטיקה לבין היריון. עם זאת, ישנם ארבעה שלבים בהם מערכת עצבים אשר פועלת בצורה אופטימלית יכולה לסייע הן לאם והן לילד.

מטופלות הריוניות רבות מדווחות על לידות מהירות ונעימות יותר כאשר הן מקבלות טיפול כירופרקטי.

היריון

 טיפול כירופרקטי במהלך ההיריון מתאים לאמהות אשר מחפשות גישה טבעית לבריאות טובה יותר.

לאחר הלידה

אפילו לידות טבעיות יכולות הפעיל לחץ על עמוד השדרה של תינוק. בעיות הנקה יכולות לצוץ אם לתינוק יש פריקה חלקית ואינו יכול להטות את ראשו בנוחיות לצד.

היי רגועה. אנו נעזרים בגישות ייחודיות בכדי שההתאמות שלנו יהיו בטוחות ונוחות עבורך ועבור ילדך.

טרום- התעברות

טיפול כירופרקטי מכין את הגוף להיות חזק, גמיש ומאוזן ככל הניתן בכדי להחזיק את ההיריון.

צירים ולידה

רבים מסתמכים על טיפול כירופרקטי בכדי לעזור להבטיח ביו-מכניקה אופטימלית של אגן הירכיים ועמוד השדרה בתקווה להפחית את ההתערבויות במהלך הלידה.

כיצד טכניקת וובסטר יכולה לסייע לך ללדת ללא פחד?

עבור נשים רבות, היריון יכול להיות חוויה מאוד לא נוחה. ראשית, ישנם שיניים הורמוניים ראשוניים ובחילות בוקר; תחושות של הימצאות על רכבת הרים רגשית ללא כל סיבה ממשית ודחפי אכילה בלתי רגילים בכל שעות היום (למשל השתוקקות לטאקו Jack in the Box מוקדם מאוד בבוקר, עבור אותם בעלים אשר מנהלים מעקב).

לאחר מכן מופיעים השינויים הפיזיים. ככל שהתינוק מתפתח וגדל בתוך הרחם, כך גדלה גם בטנה של האם. גדיל זו של הבטן היא שינוי בלתי נמנע, חלק מן הטריטוריה אשר מגיעה עם גדילתו של התינוק. אך לעתים קרובות, לטריטוריה זו מתלווה שינוי במערך של עמוד השדרה ושל האגן. שינוי מבני זה, או מערך חדש זה, הוא מאוד לא נוח ואפילו נהיה כואב ככל שההיריון מתקדם.

אחד מן ההורמונים אשר משתוללים בגופה של אשה הריונית הוא רילקסין. רילקסין מסייע לרצועות להשתחרר, בייחוד לאלו המצויות באזור האגן, בכדי שניתן יהיה להכיל את ההתרחבות של התינוק והרחם הגדלים. יחד עם זאת, רילקסין יכול להיות חרב פיפיות. בעוד הוא מסייע לאותן עצמות לזוז בכדי לפנות מקום לתינוק, רפיון הרצועות יכול להפוך את עצמות האגן הללו לבלתי יציבות במיקומן, וגורם להן להיערך מחדש בצורה מאוד מכאיבה.

בשילוב עם העובדה שהקשת של עמוד השדרה החולייתי של האישה ההרה יכולה לגבור ככל שגודל ומשקל הבטן עולים (היפר-לורדזיס זמני ומאולץ, ניתן לומר), ונוצר מתכון להיריון מאוד כואב ומאוד לא שמח. שחרור פחדים לגבי צירי לידה זה דבר שלא קל לעשות כאשר את בהיריון, בכאבים ולא שמחה.

בשלב זה כירופרקטיקה נכנסת למשחק

בכירופרקטיקה, שני החלקים החשובים ביותר בעמוד השדרה שיש להקדיש להם תשומת לב, יותר מכל אזור אחר, הנם החלק העליון ביותר והתחתון ביותר. בחלק העליון נמצא האטלס, או חולית C1. מיקום נכון של חוליה זו הנו חשוב בשל סמיכותה לגזע המוח, כמו גם יכולתה ליצור אפקט דומינו של המערך השגוי של עמוד השדרה מן החלק העליון ביותר ועד לתחתון ביותר, היכן שמצויים האגן והעצה.

מערך נכון של האטלס הנו חשוב לאין שיעור בכדי לאפשר עמוד שדרה בריא וישר. בתחתית עמוד השדרה מצויים האגן והעצה. האגן מורכב משש עצמות, שלוש בכל צד:

הכסל מקדימה, מאחורה ומהצד, עצם החיק בחלק הקדמי התחתון, ועצם השת מלמטה.

יחד עם העצה ועם הרשת הנרחבת של רצועות, גידים, שרירים ועצבים המחוברים ושזורים בחלק זה, ניתן לדמיין את הסיבוכים אשר יכולים להתרחש אצל אשה הרה בעלת אגן אשר אינו מיושר כשורה, אחד מהם הוא תינוק אשר מצוי בפוזיציית עכוז בשלבים המאוחרים של ההיריון.

(כהערת צד, תינוק בפוזיציית עכוז אין פירושו שבהכרח האישה תיאלץ לעבור לידה קיסרית, אך תינוק שראשו פונה כלפי מטה בהחלט יקל על האם ועל התינוק במהלך הלידה).

בשל המבנה המורכב של האגן ושל העצה, הם מתנועעים כאחד רב הזמן. כאשר עצם כסל אחת התנועעה חזרה למערך אחורי לא נכון, הצד הנגדי, מתוך ברירת מחדל, מטולטל קדימה גם הוא. זה יכול לגרום לעצה להטות אחורה בכיוון אחד או שני, באופן אשר לעיתים גורם לכאב ו/או הדיקות ברגל הנגדית. בשל ההטיות והפיתולים הללו של עצמות האגן, תעלת הלידה תיהפך צרה יותר, דבר שעשוי לסבך את יכולתו של התינוק להיוולד בצורה טבעית.

כל שילוב של מערכים לא נכונים של עצמות אלה יתרום לכאב גב תחתון מקל ועד קשה, עבור אשה הרה, ויכין את הקרקע ללידה ארוכה וכואבת מלאה בהתערבויות ואפילו יכולה להסתיים בניתוח קיסרי, ניתוח רציני אשר מעטות הן הנשים אשר מצפות לו אלא אם כן באמת אין ברירה.

טיפול כירופרקטי הולם הינו מועיל מאוד עבור האם ההרה. אגן ועצה אשר מיושרים וערוכים בצורה נכונה יעשו נפלאות בהימנעות כל אחד מן התרחישים הלא רצויים אשר תוארו. עצמות אגן ערוכות נכון מסייעות לשרירי האגן להיות משוחררות, ומאפשרות לרשת העצבים באזור האגן להעביר מסרים חשובים ממערכת העצבים ליעדיהן ללא הפרעות.

טכניקת אילוץ תוך-רחמי של וובסטר, או פשוט טכניקת וובסטר, לוקחת את זה צעד אחד קדימה. ד”ר לארי וובסטר פיתח טכניקה כירופרקטית אשר מאזנת את האגן באופן נכון, ובו זמנית מפחיתה את המתח אשר מופעל על הרצועות אשר תומכות ברחם, הרצועות העגולות. ד”ר וובסטר פיתח את הטכניקה הזו לאחר שראה את בתו שלו סובלת בלידה ארוכה וכואבת כאשר התינוק היה בפוזיציית עכוז.

הרצועות העגולות פועלות להחזקה של הרחם בריחוף בתוך הבטן. עם זאת, ככל שההיריון מתקדם, רצועות עגולות אלה יכולות להיעשות דקות יותר ומתוחות כמו גומייה אשר נמתחה, ודבר זה גורם לכאבים חדים וספסטיים ולהגבלה של החלל בו התינוק צריך לתמרן ברחם. הגבלה זו של תנועה לעתים קרובות גורמת לתינוק להיוותר בפוזיציית עכוז לאחר 37 שבועות. זה יכול לגרום לתחושה לא נוחה אצל נשים רבות, כפי שאנחנו יודעים מניסיון. ברגע שהאגן והעצה ערוכים בצורה נכונה, טכניקת וובסטר מתמקדת בהקלה על ההדיקות של הרצועות העגולות. זה מאפשר לתינוק לנוע בנוחות ובחופשיות בתוך הרחם כך שהוא או היא יכולים להיכנס לפוזיציה הנכונה שתוביל אותו או אותה למסע הגדול אל העולם שבחוץ.

שאלות שכיחות

האם כוונונים יפגעו בתינוק שלי?

מובן שלא. זהו חשש נפוץ אצל הורים אשר באופן שגוי חושבים שילדם יקבלו כוונון זהה לזה שמקבלים הם. לא רק שטכניקות הכוונון מותאמות לגודלו של כל אדם ולבעיית עמוד השדרה הייחודית שלו, לעמוד השדרה של תינוק לעתים נדירות יש מתיחות שרירים כפי שניתן לראות אצל מבוגרים. על כן האנרגיה הנדרשת לכוונן את עמוד השדרה של ילד קטנה בהרבה מזו הנדרשת אצל מבוגר.

האם כוונונים ירפו את עמוד השדרה שלי יתר על המידה?

לא. רק מפרקי השדרה “הנעולים” יכווננו. זה יאפשר לשרירים ולרצועות המשוחררים להתייצב ולהחלים.

האם רופא המשפחה שלי יאשר?

ראשית, אינך צריכה אישור מאף אחד בכדי לבקש חוות דעת כירופרקטית לגבי נושאים בריאותיים אשר נוגעים לילדך! דעתו של מומחה בריאות נוסף תמיד מועילה בתהליך קבלת ההחלטות.  אנשי מקצוע אשר עוקבים אחר המחקר הכירופרקטי העדכני ביותר מתחילים להבין את ערך הגישה הטבעית, ללא תרופות הזו, לבריאות טובה יותר.

כיצד עמוד השדרה שלי קשור לזה של התינוק שלי?

זמן ההיריון הוא אחד הזמנים הטובים ביותר לקבל טיפול כירופרקטי! בעוד תמיד טוב שיש מערכת עצבים הפועלת בצורה אופטימלית, זה מועיל במיוחד בזמן זה. גם האם וגם הילד יכולים להרוויח. מתודות של כוונון מותאמות לגודלה של האם, למשקלה ולמצבה. במהלך תקופה זו של עלייה במשקל ושינויים הורמונליים, אמהות רבות מבקשות טיפול כירופרקטי. חלקן מדווחות על לידות קצרות וקלות יותר.

קבעו תור עוד היום!

עכשיו זה הזמן שתדאג לבריאותך! אצל ד”ר יואב שטיין נוכל לעזור לך

דילוג לתוכן