שימו לב אלו מביניכם הסובלים ממיגרנות!

אנשים אשר סובלים ממיגרנות צריכים לעמוד בכאב שב ונשנה, חמור שיכול להימשך עד 72 שעות. סימני אזהרה כמו ìauraî, סוג של הפרעה בראייה, ובחילה, לפעמים מתלוות למיגרנות. סובלים רבים מוצאים שרפואה קונבנציונלית ותרופות מרשם מציעות הקלה מועטה במצבם, ורבים פונים למתודות אלטרנטיביות. אחת מן האלטרנטיבות האלו היא כירופרקטיקה.

גישה הוליסטית להקלה בכאב, טיפול כירופרקטי מתמקד בטיפול בנושאי בריאות רבים באמצעות עיסוי, תמרון עמוד השדרה וכוונונים של הרקמות העדינות של הגוף ושל המפרקים, בעיקר בגב. אך האם הטיפול יעיל נגד מיגרנות?

בפברואר 2000, מחקר אשר פורסם על ידי ד”ר טוכין ציין את כל התועלות האפשריות של טיפול כירופרקטי בהעלמת או הקלה על הן הכאב והן התדירות של מיגרנות חוזרות. המחקר נעזר בדוגמית של 127 מטופלים הסובלים ממיגרנות, כולם סובלים ממיגרנה אחת לפנות בחודש; דוגמית זו חולקה לשתי קבוצות, האחת קבוצת בקרה שקיבלה טיפול לא-אקטיבי, והשנייה קיבלה טיפול כירופרקטי אשר התמקד ביישור וטיפול באזורים ספציפיים של התנפחות ועקמות חולייתית. המחקר הסיק כי אלו אשר קיבלו טיפול כירופרקטי חוו שיפור במהלך המחקר, הופחת כאבם וגם התדירות של המיגרנות ירדה במהלך שני חודשי טיפול. הקבוצה דיווחה גם על ירידה בצורך בתרופות נגד מיגרנות. תוצאות נוספות מאותה הקבוצה הראו שאחד מחמישה מבין קבוצת הטיפול הכירופרקטי חוו 90% ירידה בתדירות המיגרנות בעוד 50% חוו שיפור משמעותי בחומרת המיגרנות. מחקרים מן העת האחרונה אשר נערכו על ידי ר. בראיינס ופורסמו ב-2011, הסיקו כי טיפול כירופרקטי, כולל תמרונים שלדיים, שיפרו הן כאבי ראש סרביו-קוגניים והן מיגרנות.

סקירת ספרות סיסטמתית על ניסויים קליניים מבוקרים בנושא מיגרנות וכאבי ראש הכוללים טיפול כירופרקטי, אשר פורסמו באוגוסט 2009, נערכה בשימוש במבחר מאגרי מידע של תרפיה אלטרנטיבית ורפואית. מחקר גילה שטיפולים כירופרקטים כמו תמרון של עמוד השדרה ועיסוי יכולים לסייע משמעותית למטופלים הסובלים ממיגרנות כרוניות או אפיזודיות, בעוד סובלים מכאבי ראש הנובעים ממתח לא מגיבים לטיפול מסוג זה.

בעוד שימוש במתודות טיפול אלטרנטיביות כמו טיפול כירופרקטי יכול לעזור לסובלים לשלוט יותר במיגרנות שלהם, יש להתייחס לכך כצורה נוספת של תמיכה או סיוע נוסף, במקום לפטור טיפול רפואי קונבנציונלי לחלוטין.

כתוב תגובה

דילוג לתוכן