האם אנשים רזים זקוקים להתעמלות?

אנשים רבים מאמינים שהתעמלות היא משהו שרק אנשים שמנים צריכים לעשות, ואנשים רבים מתעמלים עם הכוונה להוריד במשקל בלבד. אז מדוע אנשים רזים מתעמלים אם הם כבר בגודל האידאלי ובמשקל האופטימלי?

אף על פי שהתעמלות עוזרת רבות כמובן בהורדה במשקל, היא גם משפרת את בריאותינו בדרכים רבות אחרות כמו הפחתת הסיכון למחלות לב, הפחתת רמות כולסטרול והפחתת לחץ דם גבוה. למרות שמצבים אלה מקושרים עם סיכונים של עודף משקל, אנשים רזים ולא פעילים לא צריכים להניח שהם לא בסיכון. למתעמלים רזים יש רמות טובות של כולסטרול LDL, מהסוג אשר סותם לבבות, כפי שתצפו. יחד עם זאת, לחבריהם הרזים אך הלא-אקטיביים יש רמותLDL זהות לאלו המצויות אצל בעלי משקל עודף! למעשה, מתעמל בעל משקל עודף הוא כנראה במצב דומה יותר למתעמל רזה מאשר ללא-מתעמל רזה מבחינת רמות כולסטרול. כולסטרול גבוה וסיכון למחלות לב יותר קשורים בהתעמלות אשר אתם עושים מאשר באינדקס מסת הגוף שלכם. מחקר גילה שמתעמלים רזים היו בכושר טוב יותר ובעלי סיכוי נמוך יותר לפתח מחלות הקשורות ללב מאשר אלו שאינם מתעמלים. התעמלות היא חיונית ללב בריא, לא משנה מה המשקל שלכם. התעמלות עוזרת גם להתגונן בפני וירוסים ומחלות.  בטווח הקצר, פעילות לב-ריאה סדירה יכולה לעזור למערכת החיסונית וגם הופכת אותך לחסין יותר בפני וירוסים כמו שפעת ועוזרת להתגונן בפני זיהומים. בטווח הארוך, התעמלות סדירה הופכת את הגוף לבריא יותר באופן כללי, על ידי הפחתת הסיכון למחלות חמורות כמו שבץ, מחלות לב, כולסטרול גבוה ולחץ דם גבוה, סוכרת ואפילו סרטן.

רזון ובריאות וחוזק אינם מובנים מאליהם. כמו שיש אנשים בעלי משקל עודף אשר הנם בריאים (אלו אשר מתעמלים), ישנם אנשים רזים רבים אשר רחוקים מלהיות בריאים. אלו אשר מתעמלים יכולים לרוץ וללכת מהר יותר ולמרחקים ארוכים יותר, ובכלל להיות בעלי כושר עמידות גבוה יותר. התעמלות היא מקפצה אנרגטי נהדר. היא יכולה לעזור להעלים את העייפות ולהרים את רמות האנרגיה. אנשים אשר מתעמלים לעתים קרובות ישנים טוב יותר והם רעננים יותר במהלך היום. אם אתם סובלים מהפרעות מנטליות כמו דיכאון או חרדה, התעמלות מאפשרת לכם להתנתק ולהפחית את רמות המתח ולהרגיע את הראש. אנדורפינים משתחררים לאחר התעמלות וזה עוזר להילחם בדיכאון.

ולבסוף, פעילות גופנית אכן עוזרת להרחיק את המשקל העודף. אנשים רזים רבים אשר אינם פעילים הם בעלי מטבוליזם מהיר, ובמקרים מסוימים זה כך למשך כל חייהם, אך עבור חלקנו, ככל שאנו מזדקנים, המטבוליזם מאט ואנו בסופו של דבר נעלה במשקל. אז זה לטובת כולם להתחיל בהרגל של התעמלות ולהרחיק את המשקל העודף!

כתוב תגובה

דילוג לתוכן