מהו כיוונון כירופרקטי?

כוונונים כירופרקטים הם הבסיס לטיפול כירופרקטי. כירופרקטים משתמשים בכוונונים בכדי לתקן פריקות חוליתיות מתונות, או נקעים ועקמימויות של עצמות עמוד השדרה. מקור המילה פריקות הוא בלטינית ìluxareî (לנקוע) ו- ìsubî (מתון). פריקות עשויות להפעיל מתח או לגרות עצבים וכלי דם בעמוד השדרה ולגרום לכאב ואי-תפקוד של שרירים-שלדיים.

כוונונים, המכונים גם מניפולציה דל עמוד השדרה, כוללים את השימוש בכמות מסוימת של עצמה נשלטת, המיושמת בכיוון מסוים, למפרק שאינו נע כראוי. כוונונים לרב נעשים ידנית על ידי רופא/ה, או על ידי שימוש בכלי. כוונונים כירופרקטים מסייעים להשיב את החוליות שלך למקומם הטבעי ולטווח תנועה, במטרה להשיב את הבריאות ותפקוד נורמלי. בנוסף להשבת תנועתיות מפרקטית, כוונונים יכולים גם לאפשר ריפוי של פגיעות רקמה הכוללות דלקות וכאב.

לפני שיישמו כוונון, הרופאים הכירופרקטים שלך יעברו על המקרה שלך ויבצעו הערכה באמצעות איסוף היסטוריה בריאותית, בדיקות פיזיות, בדיקות מעבדה, בדיקות רנטגן ופרוצדורות אחרות. במהלך תהליך הכוונון עצמו, אתם עשויים לשכב על שולחן כירופרקטי המתוכנן במיוחד לשם כך. הכירופרקט שלך יישם את הכוונון באופן מבוקר אך פתאומי, בעודו דוחף את המפרק שלך מעבר לטווח התנועה הרגיל שלו.

ישנם למעלה מ-96 תמרונים אינדיבידואליים שהרופא שלך עשוי לבחור בהם עבור הכוונון שלך. גורמים בבחירה זו כוללים כמה עצמה נדרשת, היכן בגוף כוונון זה נדרש, הפוזיציה של הכירופרקט של המטופל גם היא תורמת לבחירה זו של סוג הכוונון הטוב ביותר עבור מצבך האישי. ניתן להיעזר בכוונונים בכדי לטפל בכאבי גב, צוואר או כאב באזורים אחרים בגוף כמו זרועות, רגליים וכתפיים. הפרוצדורה הזו לעתים נדירות גורמת לכאב; עם זאת, אם קיימת טראומה מן העת האחרונה אן אם את/ה חדש/ה בעולם הרפואה הכירופרקטית, עשויה להיות אי נוחות כלשהי. צלילי הפיצוץ והבקיעה אשר נשמעים במהלך הכוונון נובעים בשל השחרור של בועות גז בין המפרקים, וצלילים אלה הם נורמליים לחלוטין. זו תופעה דומה לזו המתרחשת כאשר פוכרים אצבעות.

במקרים רבים, טיפול כירופרקטי הוא כל אשר נדרש בכדי לטפל בבעיה מסוימת, כמו כאב גב תחתון. עם זאת, כוונונים יכולים לקבל השלמה בעזרת טיפולים רפואיים אחרים אם קיימות מספר בעיות בו-זמנית.

כתוב תגובה

דילוג לתוכן