טיפול כירופרקטי לרצים ולתפקוד ריצה

כעת כאשר יותר ויותר אנשים אשר רצים בישראל, מספר הפגיעות הקשורות של ריצה עלו גם הן. מקרים מדווחים שכיחים כוללים: סד שוק; תסמונת כאב patellofermoral, דלקת בגיד אכילס; כפות רגליים שטוחות; תסמונות חלקיות וסדקי לחץ. כל הפגיעות הללו נובעות מתגובות מתח לרקמות עדינות ולעצמות. כאשר רצים, מערכת שרירי השלד יכולה לספוג עד ל250-300% ממשקל הרץ על העקב, וזה מפעיל לחץ על הגוף.

כירופרקטים באופן כללי מתבקשים להעלים כאבים ותסמינים לא-ספציפיים הקשורים בריצה, בדרך כלל מן התקיפה ההדרגתית של מתח סדיר על הקמות העדינות והעצמות. אם תסמינים אלה מקבלים מאובחנים בזמן, ניתן לנהלם ביעילות ולהפחיתם תוך זמן קצר. טיפול כירופרקטי יכול לסייע לתנועה מוגזמת של סיבוב כף הרגל פנימה, רוטציה פנימית מתמשכת של הקיצוניות הפנימית, הרוטציה המופנית כלפי פנים של עצם הירך, אשר מעבירה מתח לאזור האגן; והתפרקדות אקססיבית, ואלו עם קשת גבוהה מאוד אשר רגישים מאוד לתגובות מתח ולסדקים. בעוד טיפול כירופרקטי יכול לסייע לכאבים ולפגיעות, היתרון הגדול ביותר שלו לרצים ולספורטאים הוא טיפול מונע.<br> רצים, ספורטאים ואנשים שאינם ספורטאים עשויים לשאול למה לשלם על טיפול כירופרקטי כאשר אין כאב לטפל בו?<br> הרבה יותר קל לשמור על בריאות טובה ולמנוע פגיעה מאשר לטפל במי שכבר שרוי בכאבים. הסכנה בפגיעות ריצה היא שיש סבירות גבוהה שהן נגרמות בשל מתח רפטטיבי ובעיות יישור אשר נבנות לאורך זמן ולוקח אפילו יותר זמן לכאב לצוץ. <br>אם גופינו היו מעוצבים עם יישורים מושלמים, אז היינו יכולים להתמודד עם המתח הסדיר אשר ריצה יוצרת. עם זאת, למעטים בלבד יש יישור מושלם, ובמקרים רבים אלו עם קשתות גבוהות או כפות רגליים שטוחות נמצאים בסיכון למתח מצטבר נוסף על גופם.

במקרים של מניעה, כירופרקט יכול לתת הערכה כללית טובה, ללמד את המטופל כיצד למנוע את הפגיעות ולשמור על יישור טוב ועל ידי כך להפחית את הסיכון לפגיעה. עבור אלו אשר מחפשים טיפול מניעתי, הכירופרקט שלכם יכול להעריך ולבחון את מצבכם על ידי סריקה של כפות רגליכם, בחינה של חוסר איזונים בעוצמות ואנליזה של יציבתכם. בנוסף לכך, הכירופרקט יכול גם להציע תכנית המותאמת לצרכים שלכם בכדי למנוע פגיעה בעתיד.

כתוב תגובה

דילוג לתוכן