סריקת מיו-ויז’ן

אלקטרומיוגרפיה סטטית של מיו-ויז’ן

אלקטרומיוגרפיה של פני השטח דומה לאלקטרומיוגרפיה של הלב. היא נעזרת בכלי המוחזק ביד אשר מונח על שרירי השדרה של הצוואר והגב בכדי לזהות את המיקום המדויק של פעילות שרירים חריגה. היתרונות של בדיקה זו הם שהיא מהירה וללא כאבים כלל. וחשוב מכל, היא מסייעת לנו לקבוע אילו הערכות או בדיקות עשויות להידרש הלאה.

מה המשמעות של תוצאות הסריקה האלקטרומיוגרפית שלי?

בתחילה פותחה הסריקה עבור שימוש של NASA בכדי למדוד את ההשפעות של אפס גרביטציה ועייפות על האסטרונאוטים שלהם, אך לאחרונה נראה כי ישנה קורלציה עם רפלקסים נוירולוגיים אשר קורים בפציעה. עבור המטרות שלנו, אנו עוסקים בתפקוד לא תקין של עמוד השדרה אשר נובע מפגיעה, יציבות חריגה ומתחים אחרים.

הבדיקה מודדת את כמות הפעילות של השריר (או האי-פעילות) אשר קורת בקבוצה מסוימת של שרירים הסובבת את עמוד השדרה. אם הבעיות כבר קיימות זמן רב, עייפות שריר חריג תהיה קיימת; מצד שני, פגיעות אקוטיות יופיעו כחזקות באופן לא רגיל, בצורה אשר מציינת שרירים אשר עובדים יתר על המידה או שרירים עם עוויתות. עוויתיות מתרחשות בדרך כלל כאשר השריר צריך להגן על מפרק ו/או  עצב מוחלש. זה קורה בשל הרפיון אשר מתרחש ברצועות הפגומות אשר מחזיקות את עמוד השדרה במקומו. דפוסים א-נורמליים בפעילות שריר יכולים לספק ראיה מוצקה לכך שעשוי להיות גירוי בעצב ופריקות באזורים אלה של תפקוד לקוי בשריר.

כאשר הסריקה מסתיימת, המחשב מציג את הנתונים בפורמט גרפי אשר קל למטופל להבין. הפרשנות מסתמכת על שילוב המידע לגבי שני חלקי הסריקה ביחד עם בדיקות אחרות אשר הרופא ערך. אלקטרומיוגרפית המיו-ויז’ן מספקת לכירופרקט/ית שלך קריאות אובייקטיביות של כיצד השרירים אשר סובבים את הסגמנטים השדרתיים פועלים ואת חוסר האיזונים שלהם.  שימוש בזה מאפשר לרופא שלך לספק הערכה יעילה יותר של בריאות השדרה שלך ואת הטיפול הטוב ביותר בכדי להשיב את עמוד השדרה ואת השרירים הסמוכים לבריאות תקינה יותר; זה מאפשר לנו לבנות תוכנית טיפול המותאמת לך באופן ייחודי. חשוב מכך, הרופאים עורכים סריקה מעודכנת לאחר סיום השלב הראשוני של הטיפול, בכדי לנתח כיצד הטיפול התקדם וכיצד יש לבנות את מטרות הטיפול של השלב הבא בכדי לשקם את עמוד השדרה בצורה הנכונה ביותר, באמצעות כירופרקטיקה או באמצעות הפנייה/ טיפול משותף משולב עם שיקום.

בואו לקבל הערכה בקליניקה שלנו בכפר סבא ואנו נדון בכל האפשרויות העומדות בפנייך ונמליץ בהתאם לאורח החיים שלך וצרכייך. התקשרו אלינו עוד היום בכדי לקבוע פגישה ולהתחיל לפנות בכיוון של בריאות טובה ושלמות הגוף.לקביעת תור

צרו קשר עוד היום!

עכשיו זה הזמן שתדאג לבריאותך! אצל ד”ר יואב שטיין נוכל לעזור לך

דילוג לתוכן