נטרול כאבים

טכניקת נטרול כאבים (PNT)

טכניקת נטרול כאבים היא טכניקה לא פולשנית נטולת פרמקולוגיה לנטרול כאבים. הטכניקה כוללת מניפולציית רקמות עדינה המיועדת בכדי “לכבות” את הרפלקסים מבוססי העצבים אשר מנציחים את נקודות הטריגר וכאב השרירים, ומוכחת כאפקטיבית ביותר בטיפול בכאב כרוני.

הטכניקה מבוססת על ‘רפלקס לפיתת הסכין’ (המכונה גם Golgi Tendon Organ Reflex), פעולה הגנתית אשר מגנה על השרירים שלנו מפני פגיעה. PNT נעזרת בגירוי ספציפי עדין, מיקום מדויק והפעלה דלת לחץ ועדינה עם היד בכדי להפעיל את רפלקס לפיתת הסכין. השריר המגורה נרגע והרגישות של נקודת הטריגר נרגעת. זה יכול לפתור תסמינים ארוכי טווח אשר הוחמרו על ידי נקודת הטריגר הזו.

טכניקת נטרול כאב לא נעזרת בכוח מכאני עבור הטיפול, והיא שונה מפרוצדורות אחרות המטפלות בנקודות טריגר ואשר בדרך כלל כוללות מידה מסוימת של כאב במהלך הטיפול, כמו מסאז’ רקמות עמוק. ישנו שימוש בלחץ קל המופעל בקצות האצבעות. אי נוחות קלה בלבד עד לא קיימת במהלך הפרוצדורה. למעשה, מטופלים רבים נרדמים במהלך הטיפול.

PNT יכולה להיות טיפולית עבור מצבים אלה ועבור אחרים:

כאבי בטן פוסט-כירורגיה ולא-פתולוגיים
כאבי לסת
כאבי ראש ומיגרנות
כאבי צוואר וגב תחתון
תסמונת צוואר הרחם ודסקוס חולייתי
כתף קפואה ומרפק טניס
אישיאס
פגיעות ברכיים

מהן נקודות טריגר?

נקודות טריגר הן קשרים קטנטנים אשר מתפתחים בשריר כאשר משתמשים בו יתר על המידה או כשהוא נפגע. הקשרים הם רצועות הדוקות של שריר או התכווצויות קשרים ברקמת השריר. לעתים קרובות הנקודות הללו מרגישות כמו גושים קטנים וכאשר לוחצים עליהן זה כואב.

בואו לקבל הערכה בקליניקה שלנו בכפר סבא ואנו נדון בכל האפשרויות העומדות בפנייך ונמליץ בהתאם לאורח החיים שלך וצרכייך. התקשרו אלינו עוד היום בכדי לקבוע פגישה ולהתחיל לפנות בכיוון של בריאות טובה ושלמות הגוף. –לקביעת תור

צרו קשר עוד היום!

עכשיו זה הזמן שתדאג לבריאותך! אצל ד”ר יואב שטיין נוכל לעזור לך

דילוג לתוכן