בעיות עם כירורגיה של עמוד השדרה

האם כירורגיה מחריפה בעיות של כאבים בגב התחתון?

ניתוחי גב “מואשמים בהותרת הרס אנושי יותר מאשר כל סוג ניתוח אחר בהיסטוריה”, לפי Gordon Waddell DSc, MD, FRCS. כדירקטור של קליניקה אורתופדית כירורגית כבר מעל 20 שנה בגלזגו, סקוטלנד, הוא קבע: “כאבי גב תחתון היו אסון של טיפולי בריאות של המאה ה-20. טיפול רפואי בהחלט לא פתר את הסימפטומים היומיומיים של כאבי גב תחתון וייתכן כי אפילו החריף וחיזק את הבעיה”.

סטטיסטיקות מעניינות מרשויות ידועות בתחום:

עד כ-90% מפעולות כירורגיות אלה כיום נחשבות לא הכרחיות
71%-95% ממטופלי lumbar fusion לא יחזרו לשגרת עבודה
19% שיעור כירורגיה חוזרת
80,000 מקרים חדשים של כירורגיה כושלת בשנה בארצות הברית

עוד שכדאי לדעת..

עמוד השדרה הינו מבנה מכני מורכב ביותר בהשוואה לשאר החלקים בגוף האדם. ישנן 24 חוליות ניתנות להזזה עם שלושה פרקים בין כל שתי יחידות חוליתיות. בנוסף לכך, המערכות העצביות המרכזיות והפריפריליות מתנהלות דרך עמוד השדרה והן נתונות למספר סכנות שונות אם ישנן בעיות עם מבנה עמוד השדרה ורקמות הסובבות אותו. במקרים של ניתוח בעמוד השדרה ישנן הזדמנויות רבות עבור המבנים העדינים האלה להיפגע.

לעתים ניתוח גב מתבצע בהצלחה, אך המטופל מפתח רקמה צלקתית במהלך תהליך ההחלמה. הרקמה הצלקתית יכולה לגרות את העצבים כמו מצב הדסקוס הראשוני ארש הצריך את הניתוח מלכתחילה. המונח אשר מתאר את המצב הזה הוא ‘סינדרום ניתוח כושל’. בעיות מסכנות חיים אחרות אשר עשויות להופיע מן הכירורגיה כוללות תגובות לחומר המרדים וזיהומים פוטנציאליים.

האם משמעות הדבר שלא כדאי לעבור ניתוח בעמוד השדרה? לא! המשמעות היא שכירורגיה הנה אמצעי דרסטי אחרון בהחלט לפנות אליו בפתרון בעיית דסקוס בקוע או מנוון. כמו כן, בעוד רבים בקהילה הרפואית עדיין אינם מבינים את הבטיחות והאפקטיביות של הפחתת לחץ ללא כירורגיה על עמוד השדרה, טיפול זה עדיין מייצג את הפתרון הטוב ביותר עבור אלו אשר סובלים מבעיות חמורות ולא הגיבו באופן חיובי לפיזיותרפיה או לכירופרקטיקה.

בואו לקבל הערכה בקליניקה שלנו בכפר סבא ואנו נדון בכל האפשרויות העומדות בפנייך ונמליץ בהתאם לאורח החיים שלך וצרכייך. התקשרו אלינו עוד היום בכדי לקבוע פגישה ולהתחיל לפנות בכיוון של בריאות טובה ושלמות הגוף. –לקביעת תור

צרו קשר עוד היום!

עכשיו זה הזמן שתדאג לבריאותך! אצל ד”ר יואב שטיין נוכל לעזור לך

דילוג לתוכן